Tüm Hemşerilerimize Merhabalar;

Ana vatandan kopup gelen veya zorla gönderilerek başlayan bir hikayenin başlangıcıdır bu güzel ülkede Arnavutlar. Her bir ferdimiz canla başla bu topraklara hizmet ettik ve etmeye devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin vazgeçilmez savunucuları ve öncüleriyiz hepimiz.

Ama içimizi yakan hep bir memleket sevdası, hatıralarımızda hep o beyaz şapkalı plisli dedeler ellerinde sarma sigaralarıyla, Gilan da eski bir Camii, Prizren de taş köprü, Üsküp te Eski Çarşı, Tiran da İskender bey heykeli, şarkılar, türküler, yarım kalmış sevdalar ve daha bir sürü şey…

Bu değerli toprakların verimliliği ile zenginleşen kültürümüzü birbirimize duyurabilmek için, bilgilerimizi paylaşabilmek için, dostluk bağlarımızın güçlenmesi için, dost ve kardeş iki toplum arasındaki tarihten gelen dostane ve sıcak ilişkilerin gelişmesi ve güçlenmesi amacıyla biraraya geldik.
Bu ilişkilerin gelişmesinin en önemli ve etkili yolunun da kültürel faaliyet olduğunun da bilinciyle derneğimizi kurmuş bulunmaktayız.
Bu bağlamda bu güne kadar dostluk ve kardeşlik duygularının gelişmesi konusunda hizmet etmiş tüm kişi ve kuruluşlara teşekkürü bir borç biliriz.
Bundan sonraki süreçte de dostluk ve kardeşlik duygularının gelişmesine katkı sağlamayı düşünen tüm kişi ve kuruluşlarla birlikte çalışma arzusu içinde olduğumuzu belirtmek isterim.

Sevgi ve Saygılarımla;

Muhammed ŞERİF
Yönetim Kurulu Başkanı